Nyelvek

FELHÍVÁS!
... nem csak táncosoknak, de más társművészeti ágak képviselőinek is, akik alkotók!
Az L1 Egyesület 2012 óta 38 rezidens művészt fogadott be egy-egy évre, hogy segítsék a független művésszé válásukat és közösségi szellemben találjanak partnert maguknak (vagy fogalmazzák meg, hogy ők önállóan képzelik el a munkájukat).

Részleteket a megadott online jelentkezési lapon találtok.
2020-ban a jelentkezések minőségi és mennyiségi mutatói alapján max. 3 rezidenst választanak ki, ami kiválasztásban az L1 Egyesület tagjai/művészei is részt vesznek.

Benyújtási határidő folyamatosan, de legkésőbb 2020. január 27. (hétfő).
A kiválasztott rezidensek 2020. február–decemberig vehetnek részt a programban.

További információ és online jelentkezési lehetőség:

FELHÍVÁS a 2020-as ÉV-re!

Klikkelj a fenti szövegrészre!

 

Az 1998-ban alapított, kezdetben főleg független magyar táncművészeket tömörítő L1 Egyesület egyik alapvető célkitűzéseként határozza meg a kortárs tánc népszerűsítését, külföldi és magyar produkciók létrejöttének elősegítése, valamint tehetséges művészek munkáinak bemutatása révén.

Az egyesület elsődleges célkitűzése, hogy a megszokottól eltérő, újító gondolkodást és az ismeretlent kutató, merész művészi kísérleteket támogassa.

 

L1 rezidens művészek: 

• L1táncművek segítsége:

2006 Naiara Mendioroz (ES), Pierre Nadaud (F/CZ), Adrienn Haraszti (HU)

2007 Zenon Dance Company (USA)

2008 Melanie Hosteint (FR)

2008 – 2010 Rita Góbi (HU)

2009 Andrea Lakat (HU)

2010 Workshop Foundation – Ismeretlen Kutatása program

 

• meghívásos:

2012 Katalin Lengyel, Bernadett Jobbágy, Judit Szamosi, Imre Vass, Gábor Czap (H)

2013 Kata Kovács, Eszter Herold, Enikő Szilágyi, László Fülöp, Enikő Buday, Csilla Nagy (H)

2014 Biczók Anna, Kéri Judit, Simányi Zsuzsanna, Simkó Beatrix, Horváth Ádám Márton (H)

2015 Dömötör Judit, Benjamin Jarrett (USA), Valencia James (Barbados), Monojlovits Eszter, Sándor Zita

2016 Gera Anita, Komjáthy Zsuzsanna, Kovács Emese, Kovács Tímea, Szűcs Dóra Ida (H)

 

• pályázati úton:

2017 BLASKÓ Borbála (táncos, koreográfus), Lior LAZAROF (táncos, koreográfus) (IL), SARLÓS Flóra Eszter (táncos, koreográfus), SOMLÓ Dávid (zenész), SZABÓ Veronika (színházi rendező)

2018 ÁDÁM Anna (képzőművész, performer, stylist és sminkes), GÁL HORVÁTH Bernadett (táncművész, pedagógus, színházi nevelés), KISS Anikó (rendező-koreográfus, performer) (SRB/H), KOVÁCS István (szobrász, performance művész), VERES Flóra (táncművész)

2019 DÉRI András (táncos, koreográfus), DOMONKOS Ágnes (színházi alkotó), Syporca WHANDAL (multidiszciplináris kísérletező) (H)

2020 GÁLOS László (kollodista, boncmester),  LÁZÁR Helga (bábszínházi rendező, tervező, előadó), SZEMESSY Kinga (táncos, tánckutató, tanár)